Zapomnij o problemach z niechcianymi zmianami skórnymi, brodawkami czy naczyniakami!

Nasza innowacyjna technologia używa precyzyjnych impulsów elektrycznych, aby skutecznie usuwać zmiany skórne, takie jak brodawki, pieprzyki i naczyniaki. To bezpieczna i nieinwazyjna metoda, która pozostawia skórę gładką i piękną. Zapomnij o bolesnych zabiegach chirurgicznych – wybierz elektrokoagulację i ciesz się piękną skórą już dziś!

Cennik

 • Zamykanie naczynek
  indywidualnie
 • Plamka Rubinowa
  40zł
 • Prosaki (1 zmiana)
  50zł
 • Prosaki (kolejna zmiana)
  20zł
 • Włókniaki (1 zmiana)
  80zł
 • Włókniaki (kolejna zmiana)
  30zł

Zalety elektrokoagulacji

Czy zamykanie naczynek i usuwanie włókniaków elektrokoagulacją jest skuteczne?

Drobne naczynka pękające na skórze i zlokalizowane w różnych obszarach ciała to zmora niejednej osoby, zarówno mężczyzn, jak i kobiet w każdym wieku. Niektórzy mają do tego typu zmian predyspozycje genetyczne, inni (często nieświadomie) własnym trybem życia przyczyniają się do ich powstawania. Równie często, jak rozszerzone naczynka, można spotkać także łagodne znamienia skórne zwane włókniakami. Z racji tego, że mogą one przypominać inne zmiany skórne o zdecydowanie groźniejszym charakterze, nie należy lekceważyć ich wystąpienia! Dopiero specjalista może orzec, czy faktycznie mamy do czynienia z włókniakami. Zamykanie naczynek zawsze podyktowane jest względami medycznymi, chociaż są to także zmiany o raczej mało estetycznym wyglądzie. Natomiast w przypadku włókniaków pozbywa się ich raczej wyłącznie ze względów kosmetycznych. Istnieje wiele domowych metod na to, jak pozbyć się niechcianych włókniaków. Jako wypukłe znamiona na ciele mogą bowiem ulec zadrapaniu i rozwinięciu się stanu zapalnego, naderwaniu czy krwawieniu. Najbezpieczniejsze jest jednak usuwanie włókniaków przez specjalistę. Tym bardziej że w obecnych czasach powszechnie stosuje się elektrokoagulację.

Jak leczyć zmiany skórne, włókniaki i rozszerzone naczynka?

Włókniaki nie stanowią z medycznego punktu widzenia zagrożenia dla zdrowia, czego nie można już powiedzieć o rozszerzonych naczynkach. Obie zmiany są natomiast mało estetyczne i mogą się pojawić w różnych miejscach na ciele. Istnieje wiele metod w tym chirurgicznych czy laserowych, dzięki którym możliwe jest usuwanie włókniaków oraz zamykanie naczynek krwionośnych. Jedną z nich jest elektrokoagulacja spotykana także pod nazwą termoliza. Zabieg ten jest bezpieczny i niezwykle skuteczny. Sprawdza się zwłaszcza wtedy, gdy inne bezinwazyjne metody nie przyniosły oczekiwanych rezultatów lub z pewnych powodów nie mogły zostać użyte.

Elektrokoagulacja zamykanie naczynek – na czym polega zabieg?

Elektrokoagulacja to zabieg, dzięki któremu możliwe jest usuwanie włókniaków oraz innych znamion skórnych, a także zamykanie naczynek. Można powiedzieć, że to jeden z czołowych zabiegów stosowanych w klinikach medycyny estetycznej. W trakcie zabiegu wykorzystywana jest specjalna elektroda tzw. igła, której końcówka może mieć przeróżny kształt dopasowany do rodzaju zmiany. To właśnie ona wysyła do zmienionego miejsca impulsy elektryczne o wysokiej częstotliwości, wskutek czego dochodzi do denaturacji białek, czyli w efekcie zniszczenia włókniaków a w przypadku naczynek — ich zamknięcia.

Jak już zostało wspomniane wcześniej, kluczowe dla przeprowadzenia zabiegu są impulsy elektryczne, które, żeby mogły ściąć białko, muszą mieć wysoka częstotliwość. Innymi słowy, wykonuje się go przy użyciu wysokiej temperatury. Z tego też powodu nie można go nazwać w zupełności bezbolesnym. Faktyczne odczuwanie bólu jest jednak sprawą bardzo indywidualną i zależy od wrażliwości skóry, rozległości problemu, czy jego lokalizacji. Usuwanie włókniaków o niewielkich rozmiarach i ulokowanych blisko siebie nie wymaga stosowania żadnych środków znieczulających. Jeśli natomiast zamykanie naczynek będzie wymagało znieczulenia, to zazwyczaj stosuje się maści i kremy. Jedynie rozległe zmiany usuwa się w znieczuleniu miejscowym.W praktyce więc raczej odczuwa się delikatne ukłucia i niewielki dyskomfort, gdyż zmiany usuwa się naprawdę szybko. W przypadku większych zmian natomiast może być to odczuwalne mocne ciepło.

Jak przebiega proces rekonwalescencji?

Elektrokoagulacja jest zabiegiem obarczonym znikomym ryzykiem powikłań, niezwykle bezpiecznym, w którego efekcie rany goją się nie dłużej niż kilka dni. Nieco dłużej może znikać obrzęk lub zaczerwienienie. W rzadkich przypadkach niezbędne jest miejscowe przyjmowanie preparatów przeciwbólowych lub przeciwbakteryjnych. Ma to miejsce wówczas, gdy zabiegowi zostały poddane rozległe i głębokie zmiany. Nie ma jednak potrzeby ograniczania obowiązków zawodowych na czas rekonwalescencji. Bezpośrednio po wykonanym zabiegu przez najbliższy miesiąc nie należy stosować środków, które mają w swoim składzie witaminę C, kwasy (w tym owocowe) oraz retinol. Niewskazane jest także eksponowanie wyleczonych miejsc na promieniowanie słoneczne.

Czy istnieją jakieś przeciwwskazania do wykonania zabiegu?

Jak każdy zabieg także i ten bezinwazyjny i o małym stopniu ryzyka powikłań wiąże się z pewnymi przeciwwskazaniami. Nie jest zalecane wykonanie zabiegu w przypadku gorszej kondycji i ogólnego osłabienia organizmu, w czasie karmienia piersią i ciąży. Absolutny zakaz dotyczy osób chorujących na cukrzycę, a także w których ciele znajduje się rozrusznik serca czy zmagają się z chorobą nowotworową. Elektrokoagulacja nie jest przeprowadzana także u osób, które mają problemy z prawidłowym krzepnięciem krwi oraz problem nieprawidłowego bliznowacenia.

Usuwanie włókniaków i zamykanie naczynek

Sam zabieg należy do metod bezinwazyjnych, w których nie stosuje się żadnych chirurgicznych ingerencji w tkanki. Jest dosyć szybki i wyjątkowo bezpieczny a przy tym niedrogi. Ostateczna cena jest jednak uzależniona od wielkości zmian i rozległości obszaru, na którym się znajduje. Na koszt zabiegu może wpłynąć także ewentualne użycie znieczulenia. Na jaką kwotę należy się zatem przygotować? Usuwanie włókniaków to cena zaczynająca się już od 150 zł. Zamykanie naczynek zaczyna się natomiast od kwoty 200 zł. Z kolei pozbycie się naczyniaka wiśniowego, czyli plamki Campbella de Morgana to koszt ok. 300 zł. Tym sposobem można usunąć także prosaki, naczyniaki gwiaździste, brodawki czy nadżerki. Rozprawienie się z uciążliwymi zmianami nie jest zatem drogie i warto się na nie zdecydować, tym bardziej że elektrokoagulacja przynosi znakomite efekty!

Gdzie można wykonać zabieg elektrokoagulacji?

Obecnie wiele gabinetów kosmetycznych i klinik medycyny estetycznej ma w swojej ofercie zabieg elektrokoagulacji. W Medicum nasz specjalista zaproponuje najlepszy rodzaj leczenia, ale także w porę wyłapie wszelkie nieprawidłowości.

Zapisz sie teraz! 601-798-226

lub skontaktuj się z nami poprzez poniższy formularz e-mailowy

Aby wypełnić ten formularz, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce.