Ścieżkę zawodową wybrałam świadomie – kocham swoją pracę, daje mi mnóstwo satysfakcji, możliwości nieustannego rozwoju zawodowego, poszerzania wiedzy oraz umiejętności.

Naukę zawodu rozpoczęłam w Europejskim Instytucie Podologicznym w Warszawie, gdzie odbyłam praktykę zawodową oraz nabyłam umiejętności w zakresie:

  • Postępowanie podologiczne w zakresie podstawowego zabiegu podologicznego;
  • Opracowywanie płytki paznokciowej zdrowej oraz zmienionej chorobowo;
  • Warsztaty z pracy skalpelem w zakresie: modzeli, rozpadlin, pękających pięt, zrogowaceń;
  • Postępowanie podologiczne w zakresie odcisków i brodawek wirusowych;
  • Protetyka płytki paznokciowej: metody i techniki pracy elastyczna żywicą medyczną, przywracanie naturalnego wyglądu paznokcia, tapeing opuszków.
  • Postępowanie podologiczne w zakresie wrastających i wkręcających się paznokci: podcinanie elementu drażniącego, wykonywanie tamponady, medyczna korekta wrastających i wkręcających się paznokci, usuwanie odcisków w wale paznokciowym, techniki korekty wrastających paznokci klamrą drutową Fraser’a, redukcja stanów zapalnych.

 

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, sukcesywnie poszerzam zakres wiedzy oraz praktyki gabinetowej u najlepszych specjalistów Podologii w Polsce. W ostatnim czasie odbyłam szkolenie w cenionej jednostce Podiatric-Med Szkoła Podologii Praktycznej w Gdańsku z zakresu “Zmiany chorobowe skóry w terapiach podologicznych”

Wiedzę teoretyczna zgłębiam poprzez specjalistyczną literaturę zawodową oraz liczne webinary, m.in. Powikłania po nieleczonej brodawce, Pałeczka ropy błękitnej – sposoby leczenia, Grzybica paznokci – przyczyny powstawania, Dziecko w gabinecie podologicznym i ortopodologicznym.

Pasjonuje mnie medycyna i zawodową drogę kształtuje determinacja, by stać się wykwalifikowanym opiekunem medycznym. Moją mocną stroną jest empatia, zaangażowanie i zdolność efektywnej komunikacji, które uważam za kluczowe w tej profesji.